• NOMAD 420PEOPLE & EASTMAN

Za inscenací NOMAD stojí spolupráce 420PEOPLE & Eastman - Sidi Larbi Cherkaoui.

Poprvé se jejich cesty protnuly před šesti lety. Na první setkání vzpomínají Sidi Larbi Cherkaoui a Václav Kuneš v podobném duchu - rozdílnost jejich světů záhy přebila společná témata. Oběma je vlastní touha po různorodosti a to nejen v tanečním vyjádření, ale i v otázce záběru a směřování tanečníků. Pojí je i odhodlanost zajistit svým lidem dostatek tvůrčích příležitostí, prostor ke sdílení a kolektivním tvůrčím prožitkům - to vše v prostředí, které staví na lidskosti a vzájemném respektu.

Dnes, pár hodin před premiérou prvního společného projektu, jakoby se společná radost a očekávání zhmotnily. Slovy Václava Kuneše: „Vzniká tu něco hluboce lidského. Každý má příležitost být jediným a jedinečným elementem a zároveň může být hrdý na to, že je společně s ostatními součástí ještě něčeho většího. Jakéhosi mechanismu, který je ale přitom velmi organický.

Sidi Larbi Cherkaoui přitakává a spolu s tanečníky z Eastmanu a 420PEOPLE skládá mozaiku inspirovanou pouští krajinou - jejími živými i neživými vrstvami. Mrštná a odolná stvoření na scéně čelí nejdrsnějším podmínkám, v mžiku oka se mění směr větru i tvar písečných dun. Emocionální i fyzická vyprahlost, žízeň a touha po bezpečném spočinutí, touha po útěše, která vede živočichy na cestě za přežitím, i člověka na cestě za duchovnem. Nad tím vším bdí duch pospolitosti, přátelství a symbiózy jako klíč k přežití a evoluci v tomto vyprahlém světě, kde jedinec sám neobstojí.

Obsazení

Choreografie:
Sidi Larbi Cherkaoui

Umělecká spolupráce:
Václav Kuneš

Asistent choreografie:
Jason Kittelberger

Hudba:
Yarkin featuring The Sufi Vocal Masters, Al Adhan, Al Qantarah, Fadia Tomb El-Hage, Sidi Larbi Cherkaoui, Felix Buxton

Kostýmy:
Jan-Jan Van Essche

Scénografie:
Adam Carree, Willy Cessa

Light design:
Willy Cessa

Hudební a zvukový design:
Felix Buxton

Účinkují:
Francesca Maria Amante, Nicola Leahey, Sabine Groenendijk, Mabrouk Gouicem, Nemo Oeghoede, Vojtěch Rak, Antonin Rioche, Filip Staněk

Produkce:
Eline Lenaerts, Petra Kašparová, Marta Lajnerová

Premiéra:
4. 6. 2017, Jatka78 - v rámci festivalu TANEC PRAHA

Termíny

Nejsou plánovaná žádná představení.

Ke stažení

Představení vzniklo v koprodukci 420PEOPLE, Eastman, festivalu TANEC PRAHA a divadla Jatka78, za podpory Nadace BNP Paribas, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Zastoupení vlámské vlády v ČR a Národního divadla.

Speciální poděkování patří Karthice Naïr a tanečníkům Eastman a Theater Basel, kteří se podílí na projektu Satyagraha. Eastman se těší finanční podpoře Vlámské vlády a Nadace BNP Paribas, je rezidentním souborem v deSingel International Art Campus v Antverpách. 

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (36.1 + 43.0) *

Nahoru