• O nás

Nataša Novotná

choreografka, tanečnice

Po získání tanečního absolutoria na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, nastoupila v Nizozemském Haagu do angažmá juniorského souboru Nederlands Dans Thetre 2 pod vedením Jiřího Kyliána. Do hlavního souboru Nederlands Dans Theatre 1 nastopila po zkušenosti ze skandinávie, kde tančila pro Gothenburg Ballet. Po dekádě v zahraničí se jako free-lance usadila v Praze. Hostovala v představeních a produkcích na mazinárodní scéně, mimo jiných spolupracovala s Robertem Bollem v Itálii nebo s britským Sadler’s Wells v produkci se Sylvií Guillem. Zároveň spoluzaložila soubor současného tance 420PEOPLE, kde další dekádu zastávala funkce výkonné ředitleky, tanečnice, choreografky a taneční mistryně. V tomto období se věnovala také aktivitám profesní organizace Vize tance.

Za mimořádané jevištní výkony se ji dostalo několika nominací, v ČR byla oceněna cenou Thálie a stala se také Tanečnicí roku.

Z výběru její choreografické práce - Sacrebleu (koprodukce Korzo NL); Pták Ohnivák (ND Brno); Rezonance na pěší vzdálenost (s orchestrem Berg); Škrtič (NDM, oceněn za vynalézavé zpracování).

V roce 2017 Nataša založila Kyliánův nadační fond v Praze za podpory Kylian Foundation v Nizozemí.

Jako pedagog vede lekce a workshopy na tanečních školách a konzervatořích, AMU, v profesionálních souborech po ČR a v zahraničí. Je garantem teamu pedagogů Studia NS při Nové scéně Národního divadla v Praze. Od léta 2017 je lektorem pohybového jazyka Gaga. Rozsah obsahu lekcí pokrývá současné techniky, klasický balet, repertoár Jiřího Kyliána a vlastní, Gaga dancers/people class.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (16.3 + 47.7) *

Nahoru