• O nás

SIMONA MACHOVIČOVÁ

tanečnice 

Simona Machovičová se narodila na Slovensku, vystudovala obor choreografie na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a dále pokračovala na Akademii múzických umění v Praze. Absolvovala půlroční mezinárodní program na taneční škole Peridance Capezio Center v New Yorku. Za svou choreografickou a interpretační tvorbu získala ocenění na festivalech Festival of Choreographic Miniatures v Bělehradě (2014 i 2015) a na Internationales Solo-Tanz Theater Festival v Stuttgartu (2015) získala cenu diváků, díky které se dostala na několik tanečních festivalů v Brazílii.

Ve své kariéře nasbírala i mnoho mezinárodních zkušeností, tančila ve francouzském muzikálu Romeo et Juliette v choreografii Carla Portala (2016, 2018), vystupovala na pódiu britské talentové show X-Factor a v roce 2021 začíná nový projekt v Parřži s KAFIG Dance Company v choreografii Mourada Merzoukiho. Svoji choreografickou tvorbu ukázala v projektech v Národním divadle moravskoslezském (opera La Scuola de gelosi, 2020), v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě (muzikál Anything goes, 2019), choreografii vytvořila také pro několik muzikálů pro divadlo Nová scéna v Bratislavě (Hairspray, Blood brothers, Cats).

Nyní jako interpret na volné noze spolupracuje s několika tanečními soubory jako například Lenka Vagnerová & Company, BurkiCom., ale primárně tančí v souboru 420PEOPLE.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (39.8 + 47.7) *

Nahoru