• O nás

SYLVA ŠAFKOVÁ

choreograf & umělecký asistent

SHOWS:

INSPIRACE
WHY THINGS GO WRONG

HeArt Of Noise


Sylva Šafková se narodila roku 1984 ve Zlíně. Tanec studovala od roku 1994 na konzervatoři v Brně a poté na pražské Taneční konzervatoři. V letech 2000– 2002 pokračovala ve studiích na École-atelier Rudra Béjart Lausanne. V říjnu 2001 vystoupila v inscenaci Lumiére s Béjart Ballet Lausanne a v letech 2002–2003 působila v souboru Compagnie M - Maurice Béjarta v Lausanne. S choreografií Maurice Béjarta – Mére Teresa et les enfants du monde – absolvovala sérii představení v Evropě, Libanonu, Egyptě, Argentině a Brazílii. V roce 2004–2005 působila jako sólistka Pražského komorního baletu Státní Opery Praha, kde tančila například titulní roli v baletu Pavla Šmoka a Pavla Ďumbaly Popelka nebo v Sinfoniettě Pavla Šmoka. Tančila také v choreografiích Jana Kodeta Povídání s Fridou (role Fridy) a (e)motions pure. V letech 2005–2013 působila jako demisólistka v souboru Baletu Národního divadla v Praze, kde tančila v představeních Louskáček - Vánoční příběh, Oněgin, Romeo a Julie, Zlatovláska, La Sylphide a Labutí jezero.

V moderním repertoáru tančila v choreografiích Petra Zusky – Requiem, Ibbur aneb Pražské mystérium, BREL-VYSOTSKIJ – KRYL / Sólo pro tři, D.M.J. 1953–1977 dále pak v choreografiích Jiřího Kyliána, Jana Kodeta, Johana Grebena, Uriho Ivgiho a Tomáše Rychetského. V baletu světoznámého choreografa Matse Eka Carmen ztvátnila titulní roli Carmen. Také v baletu Othello Youriho Vámose ztvárnila titulní roli Desdemony. Vedle interpretační práce se věnuje také choreografii: Cumbia, Simple symphony for three, Fuga, Zinin, Ciacona, Záměna, Triang, We are all same yet different. V roce 2004 získala 2. cenu v seniorské kategorii na Mezinárodní taneční soutěži Premio Roma v Itálii a v roce 2007 prémii pro nejlepšího choreografa na Mezinárodní choreografické soutěži v Plzni. V roce 2009 ukončila studium choreografie na pražské HAMU.

V roce 2013 – 2014 absolvovala několik stáží v Israeli – Vertigo Dance Company a Kibbutz Contemporary Dance Company. Po návratu spolupracovala s tanečními soubory v Praze: Pražský komorní balet, Dekkadancers a Bohemia Balet. Pro Divadlo F.X.Šaldy v Liberci vytvořila v roce 2016 celovečerní balet Alenka v říši divů.

Věnuje se také pedagogice klasického a moderního tance: HAMU, Taneční konzervatoř hl. m. Prahy, First English Speaking International Ballet School, Baletní škola Dobřichovice. Od roku 2015 spolupracuje se souborem Dance Company Nanine Linning/Theater Heidelberg, kde v letech 2016 – 2017 působila jako rehearsal director a asistent choreografie. V roce 2018 se zúčastnila semifinále mezinárodní choreografické soutěže v Hannoveru se svou choreografií Off – Balance, kterou vytvořila v roce 2017 v Mannhheimu. V současné době úzce spolupracuje se soborem součaného tance 420PEOPLE.

sylva@420people.org

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (15.3 + 32.5) *

Nahoru