• Archiv

FILM CLOSED

Tahle kavárna - ať už je vlastně kdekoli, drží pondělí jako zavírací den. Každý první den v týdnu se tu totiž setkávají oni: podivínský majitel Jo, nejistý umělec Václav, autoritativní řemeslník Gerard a socioložka Nataša, večně na cestě za bezpečím.

Zjistit více

FILM HAMLETOPHELIA

Krátký dance fashion film Hampletophelia (2013) režiséra Jakuba Jahna inspirovaný postmoderním dramatem Heinera Müllera Hamletmachine, který kombinuje žánr tanečního filmu a fashion videa. V hlavní roli filmu módní kolece návrháře Marcela Holubce a 420PEOPLE – Nataša Novotná a Václav Kuneš.

Zjistit více

BEST OF 420PEOPLE & PLEASE THE TREES

Prověřený koncept tanečně-hudební fúze 420PEOPLE a Please the Trees, držitelů hudební ceny Anděl 2012 za nejlepší alternativní počin. Večer plný živého tance a hudby v režii špičkových tanečních interpretů 420PEOPLE a tahounů české alternativně-rockové scény v čele s Václavem Havelkou.

Zjistit více

MIRAGE se Chantal Poullain

Celovečerní představení předního českého souboru současného tance 420PEOPLE osciluje mezi humorem a palčivými otázkami, které míří do nitra těch, kdo stojí na jevišti a snaží se rozesmát publikum. Choreograf Václav Kuneš se při tvorbě Mirage nechal inspirovat mistry oboru stand-up comedy, mimo jiné legendárním Robinem Williamsem.

Zjistit více

Královna víl

Jak funguje láska, které stojí v cestě tisíce kilometrů? Jak pevné pouto mezi námi musí být, abychom toho druhého neztratili, i když jsme už tak dlouho necítili jeho vůni, nedrželi ho za ruku ani se nemohli schovat do jeho náruče?

Zjistit více

NOMAD 420PEOPLE & EASTMAN

Za inscenací NOMAD stojí spolupráce 420PEOPLE & Eastman - Sidi Larbi Cherkaoui. Poprvé se jejich cesty protnuly před šesti lety. Na první setkání vzpomínají Sidi Larbi Cherkaoui a Václav Kuneš v podobném duchu - rozdílnost jejich světů záhy přebila společná témata. Oběma je vlastní touha po různorodosti a to nejen v tanečním vyjádření, ale i v otázce záběru a směřování tanečníků. Pojí je i odhodlanost zajistit svým lidem dostatek tvůrčích příležitostí, prostor ke sdílení a kolektivním tvůrčím prožitkům - to vše v prostředí, které staví na lidskosti a vzájemném respektu.

Zjistit více

Paradiso

Radost, která nás nutí zpívat a tančit. Radost, která nás přesvědčí že to všechno umíme. Třeba tak jak Elvis. I ta jedna vteřina, kdy se spojí hvězdy a celý vesmír nám stojí za to žít. Ráj ani Peklo není místo, ale stav duše. A stav duše říká: zpívat a tančit. Jako Elvis: "A little less conversation, a little more action please."

Zjistit více

PHRASING THE PAIN

Společný projekt souboru 420PEOPLE a choreografky Ann Van den Broek, držitelky nejprestižnější holandské taneční ceny Zwaan za choreografie Co(te)lette (2007) a The Black Piece (2015).

Zjistit více

Reen

Návraty. Někam. Za někým.

Zjistit více

SACREBLEU

Sacrebleu je má fantaskní představa o propojení rozmanitých sil, které na každodenní kostrbaté cestě posílí toho, kdo jde sám.

Zjistit více

Small Hour

Přihodí se Vám něco, co navždy změní váš život; co potom znamená jedna hodina? Ten moment se vám znovu a znovu vynořuje před očima a myslíte na něj; celé hodiny, dny,měsíce a roky. Kolik hodin vlastně?

Zjistit více

WIND-UP

Vzpomínky, které nám proletí hlavou a pak jsou pryč. Některé zůstanou a my si z nich sami vytváříme náš příběh, leckdy smyšlený. Některé vzpomínky zmizí hned, jak se objeví. Snad, aby se vrátily později.

Zjistit více

PEKLO - DANTOVSKÉ VARIACE

David Prachař v hlavní roli tragikomického podobenství o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny. Peklo není místo, je to stav duše. Po úspěšném Máji, který vznikl v koprodukci Činohry Národního divadla a Nové scény Národního divadla, se jedná již o druhé představení propojující na divadelní scéně Davida Prachaře a soubor 420PEOPLE.

Zjistit více

OVIDIUS: ORFEUS

Představení bylo uvedeno ve spolupráci s divadelním souborem Tygr v tísni, s kulturním prostorem Vila Štvanice s tvůrčím týmem Nebeský & Trníková & Prachař.

Zjistit více

Recall

Choreografie Václava Kuneše s názvem Recall se představí divákům po Japonsku. Společně se skupinou OPTO file vytvořili několik za sebou jdoucích choreografií, které vsadili do jednoho komponovaného večera. V programu se představí i inscenace od proslulého kanadského choreografa a tanečníka Crystala Pite s názvem The Other You.

Zjistit více

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (17.9 + 19.9) *

Nahoru