• EVER

Soubor 420PEOPLE uvedl premiéru inscenace „EVER“ 12. a 13. září 2022 v divadle La Fabrika.

"Kdo jsme, když nejsme na sociálních sítích. Co nás nutí stavět se dobrovolně na piedestal? Jsme jen objekty v galerii v záři reflektoru, který odřízne vše, co se skrývá ve tmě?"

Nejnovější inscenace EVER v choreografii Václava Kuneše vznikla v ověřené spolupráci s dramaturgyní Lucií Němečkovou. Současná minimalistická scénografie Lucie Škandíkové, nadčasové kostýmní zpracování designérky Olo Křížové a neutichající tempo elektronické hudby ve speciálním setu od jednoho z nejvýraznějších českých DJs a zvukového mága Ladislava Zensora alias Exhausted Modern přenese diváky na intimní místo, kde čas a ani prostor nehrají roli. A rozhodně si nenechte ujít tanečníky: Francescu Amy Amante/Elišku Jirsovou, Veroniku Tököly, Filipa Staňka a Michala Tomana.

Obsazení

Choreografie: Václav Kuneš a tanečníci
Dramaturgie: Lucie Němečková
Hrají: Francesca Amy Amante/Eliška Jirsová, Veronika Tököly,
Filip Staněk, Michal Toman
Hudba: Exhausted Modern
Voiceover: David Prachař, Lucie Trmíková
Kostýmy: Olo Křížová
Scénografie: Lucia Škandíková
Light design: Jan Mlčoch
PR: Agentura PIARISTI
Photo credit: Pavel Hejný
Grafický design: Marie Holečková

Premiéra: 12. & 13. 9. 2022, La Fabrika

Premiéra se koná za podpory:
Hlavní město Praha
Ministerstvo kultury ČR,
Městská část Praha 7 & Art District Prahy 7
Městská část Praha 1
Studio Maiselovka

Ke stažení:
Tisková zpráva
Technický rider & light plot
Presskit
Trailer

Termíny 2024

19. 11. 2024 / La Fabrika
20. 11. 2024 / La Fabrika


VSTUPENKYENGLISH FRIENDLY s použitím citace z českých textů. V představení zazní báseň Modlitba Jana Skácela, báseň Pospolitost od Liu Ka-shiang v překladu Pavlíny Krámské, úryvek eseje Několik poznámek ze Švédské zápalky od Václava Havla. Děkujeme Lucii Trmíkové a Davidu Prachařovi, kteří texty namluvili.

Dále děkujeme nakladatelství Mi:lu Publishing za zprostředkování licence k básni Pospolitost (Liu Ka-shiang: Očima malé poletuchy, v překladu Pavlíny Krámské). Nositele autorských práv k dílu Václava Havla zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuání agentura, z.s., Krátkého 143/1, Praha. Autorská práva Jana Skácela zastupuje Aura-Pont s.r.o. www.aura-pont.cz.

Hudbou od DJ Exhausted Modern, který je také skladatelem, proudí obrovské množství dynamiky a nálad. Téměř hodinový DJ set funguje jako raketové palivo pro 4 tanečníky (Francesca Amy Amante/Eliška Jirsová, Veronika Tököly, Michal Toman a Filip Staněk), kteří se pohybují prostorem v zdánlivě nekonečné skupinové flow. I přes to však jejich osobnostní charaktery v určitých chvílích září. Zatímco hudba vytváří pocit energie a naléhavosti, esej Václava Havla poskytuje reflexivnější a hlubší pohled. Jeho esej o "živém divadle" stále platí i dnes, kdy se nacházíme mezi streamovanou online kulturou a živými show. Stojí za to těch pomyslných 15 (čti 60) minut slávy?

Nenechte si ujít představení s originální hudbou od Exhausted Modern, jednoho z nejvýraznějších českých DJs a zvukového mága Ladislava Zensora. Neutichající tempo elektronické hudby, industriální zvukové plochy i rituální tóny přenesou diváky na intimní místo, kde čas a ani prostor nehrají roli. A kdo je Exhausted Modern? 

Producent a hudebník Ladislav Zensor pod názvem Exhausted Modern vystupuje od roku 2017, na scéně se ovšem pohybuje mnohem déle pod jinými přezdívkami. "Z jím produkované industriální a potemnělé elektroniky je cítit záliba ve zvuku starých analogových synťáků, není ovšem klasickým hromadičem gearu a vystačí si s jednoduššími setupy. Ve své tvorbě často sampluje, údajně i z důvodu, že zatím neměl nikoho, kdo by mu do skladeb zazpíval. V současnosti se chystá vydávat kazetu a objeví se hned na několika zajímavých kompilacích, z nichž jsme si pár dosud nevydaných ochutnávek pustili." (Špína, Radio Wave)

Poslechněte si jeho tvorbu na Soundcloudu nebo novou desku na Bandcampu a rozhodně stojí za to sledovat jeho Instagram!

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (19.1 + 8.4) *

Nahoru