• ORĪGĪ

Námět tanečního filmu ORĪGĪ vychází ze samotného názvu projektu CLASH! nebo-li kolize, střet, který dokáže propojit nepropojitelné. Představte si, že se v obyčejném tréninkovém prostoru potkají 3 ženy, tanečnice. Karatistka, baletka a tanečnice na podpatcích. Trénují, tancují a pracují na sobě. Každá sama ve svém světě a ve svém stylu. Někde se ale stala chyba v rozvrhu a tentokrát se tam potkají ve stejný čas. Ani jedna s tím ale nepočítala. Tři různé osobnosti, tři různé styly. Něco je však spojuje. Jejich síla je v adaptaci, díky které najdou další nečekaně nový styl…

Film ORĪGĪ vznikl v rámci projektu Clash - when classic and contemporary dance collide and new forms emerge a byl uveden v rámci festivalu CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL!

Obsazení

Námět & choreografie: Václav Kuneš
Režie & kamera & postprodukce: Vlček Tomáš
Obsazení: Fanny Barrouquére, Francesca Amante, Simona Machovičová
Hudba: Zabelov Group
Zvukový mix: Jan Šikl & Zabelov Group
Produkce: Aneta Jochim, Alžběta Málková
Asistentka produkce: Magdalena Řehořová
Management: Marta Lajnerová
Styling: Olo Křížová
Make up: Magdalena Vaverková
Světlo: Jan Faukner
1st AC: Radim Krumpolc
Best boy: David Borovský
Behind the scenes: Pavel Marek
Lokace: Studio Maiselovka
Technická podpora: Biofilms Rental, Studio Letec
Foto: Jan Faukner, Pavel Marek

Aktivity 420PEOPLE v roce 2021 jsou dále podpořeny z grantových příspěvků Hlavního města Praha, Ministerstvo kultury České republiky a Městské části Praha 7 & Art district Praha 7.

CLASH! International Festival se konal pod záštitou Ministerstva kultury, Magistrátu hlavního města Prahy a Praha 7. 
Partneři projektu Clash!: Balletto di Roma, Sapienza Università di Roma, Derida Dance Center, Polski Teatr Tańca - Polish Dance Theatre, Quinzena de Dança de Almada. Clash! Projekt je podpořen a spolufinancován unijním programem Kreativní Evropa - Creative Europe (Programme of the European Union, Grant Agreement n° 2018 – 2032 /001 – 001).

420PEOPLE © 2020

PREMIÉRA

FILM ONLINE ZDARMA
*ENGLISH FRIENDLY

PREMIÉRA: 4. 1. 2021

Ke stažení

Fotografie a plakát ke stažení

„Zásadním aspektem pro divácký prožitek v obou filmech je hudba, která dodává dílům lehce uvolněnou atmosféru a podtrhuje taneční souznění. Spolu s profesionálním zázemím, zkušenostmi a jasnou tvůrčí vizí to všechno do sebe dokonale zapadá.

420PEOPLE opět potvrzují svou osobitost na české taneční scéně, kterou samozřejmě podporují a udržují i mezinárodní kontakty a spolupráce, jichž se soubor účastní s nebývalou lehkostí. Tím nejenže reprezentuje na úrovni český tanec za hranicemi, ale zároveň získává nové inspirace pro tvorbu i pro uvažování o tanci.“

(OPERA Plus, Zuzana Smugalová)

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (16.6 + 9.6) *

Nahoru