• Inspirace

Společný projekt 420PEOPLE a Orchestru BERG v Divadle Archa propojuje intenzivní taneční a hudební akci. V unikátním, energií nabitém představení se mísí minimalismus, beatbox, dubstep a současný tanec. To vše podtrhuje nápaditá scénografie a působivý light design. Prvotní impulz a volnou inspiraci choreografce Sylvě Šafkové a skladateli Tomáši Reindlovi poskytla kultovní skladba In C amerického minimalisty Terryho Rileyho. Projekt vznikl na základě exkluzivního spojení tanečního souboru 420PEOPLE, Orchestru BERG a Divadla Archa.

 

„...prožijte čistý rozhovor pohybu a zvuku. INspiraCe je jako choreografické sochařství!“
Lucie Kocourková, OperaPlus

Obsazení

Choreografie: Sylva Šafková

Hudba: Tomáš Reindl / Omnion

Scénografie: Anna Chrtková & Sylva Šafková

Světelný design: Martin Špetlík

Kostýmy: Anna Chrtková & Monika Kojetská

Účinkují: 
420PEOPLE: Francesca Amante, Francesca Ginepro / Eliška Jirsová
Simona Machovičová, Filip Staněk, Tomáš Červinka / Michal Toman

Orchestr BERG: Jana Jarkovská (flétna), Jana Kubánková (housle)
Kateřina Lískovcová (viola), Helena Velická (violoncello)
Zlata Vohryzková (klarinet) & Tomáš Reindl / Omnion (elektronika, tabla)

Termíny

25. 10. 2023 - DERNIÉRA / Divadlo Archa

VSTUPENKY


*ENGLISH FRIENDLY

Darujte voucher na představení, který Vám doručíme nebo si krásný vizual můžete vytisknout a dárek v podobě zážitku máte vyřešený! Napište naší produkci: aneta@420people.org nebo zavolejte +420734482991

ke stažení

Technický rider
Scéna

 

Unikátní hudebně-taneční představení INspiraCe Orchestru Berg & 420PEOPLE ve spolupráci s Divadlem Archa se inspiruje principy kultovní skladby In C amerického minimalisty Terryho Rileyho. Autorská taneční choreografie Sylvy Šafkové, hudební minimalismus a dubstep v podání Tomáše Reindla a Orchestru Berg se zrcadlí v nápadité a čisté scénografii ostrých linií a tvarů a mluví jazykem současného tance více než nadčasově.

V koprodukci s Orchestrem Berg a Divadlem Archa. Představení vzniklo za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 1, Nadace ČEZ a Státního fondu kultury ČR.

 

"INspiraCe je hudebně tanečním představením, které těží ze skvělých výkonů všech zúčastněných. Hudebnímu publiku otevírá nové obzory a má jistě potenciál oslovit rozmanité spektrum diváků."
(Taneční aktuality, Kristina Soukupová)

420PEOPLE
Soubor současného tance 420PEOPLE je spojením moderní interpretační úrovně, profesionality, výjimečné originality, promyšlené hravosti a odvahy, se kterou soubor přivádí na jeviště svých představení slovník současného tance už 14. rokem.

ORCHESTR BERG
Orchestr BERG je špičkové české těleso zaměřené na uvádění současné hudby a podporu českých skladatelů především mladších generací. Hudbu kombinuje například s filmem, tancem, divadlem nebo výtvarným uměním, své posluchače často zve do netradičních prostor. Za dobu svéh působení objednal a ve světové premiéře uvedl již dvě stovky nových děl. Svou 20. sezónu oslavil mimo jiné ziskem prestižní ceny Prix Italia.

DIVADLO ARCHA
Divadlo Archa je prostor pro současná scénická umění bez ohledu na hranice mezi žánry. Od svého založení v roce 1994 si vybudovalo solidní pověst na domácích i mezinárodních progresivních scénách svou jedinečnou dramaturgií a inovativními projekty. Archa nemá stálý divadelní soubor a funguje jako produkční dům, který umělcům poskytuje prostor pro jejich tvorbu.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (25.9 + 37.5) *

Nahoru