• 42+PEOPLE: WHERE

GRATULUJEME! Cenu Thálie 2023 v oboru TANEC získala Helena Arenbergerová za sólovou roli v představení 42+PEOPLE: WHERE. 

"V choreografii duetu 42+PEOPLE: Where, která vznikla na základě její společné tvorby s Václavem Kunešem, nás doslova fascinuje dokonale zvládnutým pohybem. Duet rozehrává intimitu mezi oběma v ryze osobní taneční výpověď, bez klišé, bez anotací. Vytváří obraz plný neuchopitelného napětí z blízkosti dvou cizích lidí, a to prostřednictvím současného tance, který je pro Helenu Arenbergerovou naprosto přirozeným a dokonalým vyjadřovacím prostředkem."

Projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry intepretů po 42 letech. Premiéru představení WHERE, projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance, uvedel soubor 19. 11. 2022 ve Studiu Maiselovka představení “WHERE”. V choreografii se představili dvojice českých tanečníků ve věku 42+. Pilotní ročník zahájili Helena Arenbergerová a Václav Kuneš.

Projekt se koná za podpory:
Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Městská část Praha 1, Státní fond kultury ČR, Studio Maiselovka

CREDITY

Představení se koná v rámci projektu 42+PEOPLE.

Choreografie: Václav Kuneš & Helena Arenbergerová
Dramaturgie: Lucie Němečková
Obsazení: Václav Kuneš & Helena  Arenbergerová
Hudební kompilace: Exhausted Modern & další interpreti
Hudební supervize: Pierre Urban
Kostýmy: Olo Křížová
Scénografie: Lucia Škandíková
Light design: Jan Mlčoch

Produkce: Martina Laštovková, Aneta Jochim
Marta Lajnerová, David Borovský, Anna Borovská, Marek Flachs
PR: Agentura PIARISTI
Fotografie (poster): Adéla Havelková
Fotografie (show): Vojtěch Brtnický
Grafický design: Marie Holečková
Trailer: Pavel Marek

Termíny PODZIM 2024

9. 10. 2024 / Studio Maiselovka
10. 10. 2024 / Studio Maiselovka
11. 10. 2024 / Studio Maiselovka


VSTUPENKY & PROGRAM

ENGLISH FRIENDLYDOSSIER projektu ke stažení
TECHNICKÝ RIDER
 ke stažení

Trailer

"Naše choreografické spojení nepřináší společný příběh, ale rozehrává intimitu každého z nás v ryze osobní taneční výpovědi. Bez klišé. Bez nutných anotací. Přesto však evokuje velmi známý renesanční obraz plný neuchopitelného napětí mezi stabilními i rozestřenými životy, napětí v blízkosti dvou cizích lidí… A stále hmatatelnější skrze současný tanec,” říká Václav Kuneš, choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

V rámci projektu 42+PEOPLE se můžete těšit také na připravovaný taneční film v režii Jaroslava Brabce a Václava Kuneše. Projekt podporují Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Městská část Praha 1, Nadace ČEZ, Státní fond kultury ČR a vzniká ve spolupráci se Studiem MAISELOVKA.

SPECIÁLNÍ UVEDENÍ:


420PEOPLE & Hrad Lipnice nad Sázavou uvádí večer v podobě představení 42+PEOPLE: Where v komnatách historického hradu a sólový koncert Václava Havelky na nádvoří.

Nejnovější projekt 42+PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry interpretů po 42 letech. Projekt 42+PEOPLE, který propojuje všechny hodnoty současného tance, přináší choreografii s názvem Where. Na Hradě Lipnice nad Sázavou se představí tanečníci Václav Kuneš a Helena Arenbergerová, která za svou sólovou roli v tomto představení získala hlavní Cenu Thálie 2023 za ženský výkon v kategorii Tanec.

Po představení budou moci diváci zažít venkovní koncert Václava Havelky (frontmana kapely Please The Trees, Fyield), který představí svoji hudební tvorbu speciálně vytvořenou pro genius loci Hradu Lipnice nad Sázavou.

V rámci doprovodného programu připravil soubor odpolední Pohybový workshop pro širokou veřejnost pod vedením choreografa Václava Kuneše s živou hudbou Václava Havelky v prostorách hradu. Workshop je určen všem zájemcům bez rozdílu věku či pohybové průpravy.

 

Vstupenky 8. 6. 2024

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (15.7 + 22.1) *

Nahoru