• CLASH!

„When classic and contemporary dance collide and new forms emerge.“

finální clash! online konference
17. 2. 2021 / 16:00
sledujte live ZDE!

 

Soubor 420PEOPLE se v roce 2018 stal součástí evropského projektu CLASH! s podtitulem „When classic and contemporary dance collide and new forms emerge“. Společně s partnery z celé Evropy: Balletto di Roma (IT), 420PEOPLE (CZ), Art Link Foundation representing Derida Dance Centre (BG), Companhia de Dança de Almada (PT), Polski Teatr Tanca (PL) a Sapienza University of Rome (IT) bude soubor 420PEOPLE v  letech 2018–2021 rozvíjet vývoj metodiky efektivní práce s tanečníky a  jejich vzdělávání v rámci tvůrčí práce. Projekt CLASH! je určen profesionálním tanečníkům, choreografům a týmu spjatému se souborem 420PEOPLE a široké veřejnosti, a to především prostřednictvím online CLASH! INTERNATIONAL FESTIVALU​, který propojil skrze online vysílání všechny projektové partnery.

Tisková zpráva "Jak probíhal festival?" ke stažení ZDE.
Projekt CLASH! Probíhá v letech 2018 – 2021. Více o projektu najdete ZDE.

Clash! Projekt je podpořen a spolufinancován unijním programem Kreativní Evropa - Creative Europe (Programme of the European Union, Grant Agreement n° 2018 – 2032 /001 – 001). Aktivity v roce 2020 jsou dále podpořeny z grantových příspěvků Hlavního města Praha, Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 7 & Art district Praha 7. CLASH! International Festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury, Magistrátu hlavního města Prahy a Prahy 7.

Děkujeme partnerům Česká centra/Czech Centres, Kancelář Kreativní Evropa, Kreativní Evropa, Zastoupení Evropské komise v ČR, Italský kulturní institut v Praze, Bulharský kulturní institut v Praze, Polský institut v Praze, Portugalské centrum Instituto Camões v Praze, GoOut a Cirk La Putyka za laskavou podporu.  

pět osobností & pět názorů

„Jaké to je, když sedíte v divadle a vidíte tanec naživo? Jaké to je, když sedíte u svého notebooku nebo televizní obrazovky a sledujete představení online?“ Můžeme definovat rozdíl nebo vztah mezi publikem v hledišti a publikem za obrazovkou? Možná ano, někdy totiž vztah definuje jiný vztah. Přečtěte si názory či zamyšlení pěti různých osobností, které jsme s tímto tématem oslovili...

Jana Návratová / online 9. 12. 2020 zde
Karel „Kovy“ Kovář / online 10. 12. 2020 zde

Lucie Němečková / online 11. 12. 2020 zde
Kristina Kloubková / online 12. 12. 2020 zde
Filip Staněk / online 13. 12. 2020 zde

FINÁLNÍ ONLINE CLASH! KONFERENCE

Nenechte si ujít závěrečnou konferenci, která shrne výchozí body celého projektu a ty nejzajímavjší výsledky. Projekt CLASH! aneb „Když se střetne klasický a současný tanec a jeho nové formy“ bude zakončen závěrečnou prezentací 17. února v 16:00, která bude probíhat ZDE za spoluúčasti šesti partnerských souborů zapojených do celého projektu spolufinancovaného z Creative Europe Program - Evropské unie.

Intenzivní cestu projektu CLASH! zakončil Mezinárodní festival, který reflektoval taneční modely, klasiku a současnost a především tvorbu tanečních filmů. Nastal čas se zamyslet a mluvit společně o budoucnosti tance. Unikátní konference opět umožní „virtuální setkání“ mezi různými zeměmi a evropskými partnery. Přidejte se k zajímavé debatě (včetně QA), která ještě více přiblíží výsledky průzkumu ze světa současného tance.

CLASH! International Festival JE ZA NÁMI!

Festival, který se konal se od 8. do 13. prosince 2020 v rámci projektu CLASH! byla (doslova) intenzivní cesta tancem, která umožnila „virtuální setkání“ napříč Evropou společně s partnery projektu. Po dobu 6 dní byl vysílán vždy jeden speciální partnerský večer věnovaný tanci, vybranému tématu ale především premiérám tanečních filmů. Na oficiálních stránkách clashproject.eu a na Facebooku / Vimeo jste tak mohli vidět workshopy, diskuze, taneční filmy, které vznikly v produkci zúčastněných partnerů v projektu Clash! podpořeného Balletto di Roma (Itálie) a spolufinancovaný Creative Europe Program - Evropskou unií.

JAK FESTIVAL PROBÍHAL? CO VŠE BYLO K VIDĚNÍ? PŘEČTĚTE SI ZDE!

PROGRAM CLASH! International FestivalU!

8. 12. 2020 / Audience Development curated by 420PEOPLE
9. 12. 2020 / Optimal Training for the Contemporary Dancer & Involvement of the Public in Dancer’s Everyday Life curated by Polski Teatr Tańca - Polish Dance Theatre
10. 12. 2020 / Hybrid Training for Today’s Dancers & New Training Path Strategies Curated by Balletto di Roma
11. 12. 2020 / Culture Diplomacy as Tool for Better Achievements Before and After the New Normal curated by Derida Dance Center
12. 12. 2020 / Creative Processes curated by Companhia de Dança de Almada
13. 12. 2020 / CLASH! Experience: Lessons Learnt, New Paths and Perspectives curated by Balletto di Roma & Sapienza Università di Roma

FESTIVAL SLEDUJTE ŽIVĚ ZDE

Festivalové PŘÍRAVY V PLNÉM PROUDU!

Přípravy na online CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL, který propojí skrze online vysílání všechny projektové partnery, jsou v plném proudu a jeho termín se již blíží. Podívejte se s námi do zákulisí příprav v online prostoru. Zveřejnili jsme poslední tiskové zprávy, které shrnují kompletní informace. Koordinátorem celého projektu je taneční tréninkové a produkční centrum Balletto di Roma (Itálie) a participující taneční soubory 420PEOPLE / Česká republika, Derida Dance Center / Bulharsko, Companhia de Dança de Almada / Portugalsko, Universita Degli Studi di Roma La Sapienza / Itálie, Polski Teatr Tanza / Polsko.

TISKOVÁ ZPRÁVA EN
TISKOVÁ ZPRÁVA CZ

Clash! International Festival 8. - 13. 12. 2020

V projektu CLASH! se ve velké míře zaměřujeme na odbornou veřejnost, ale řada akcí projektu je určena i širokému publiku. V projektu se zabýváme rozvojem příznivců tance z řad veřejnosti a tomuto tématu se budeme věnovat v právě připravovaném online festivalu, který celý projekt CLASH! tento rok zakončí.

Clash! International Festival s podtitulem "The Hybrid in Dance Models, between Classic and Contemporary" v režii 420PEOPLE vysílaný z Prahy proběhne 8. 12. 2020 od 18:00 a další dny pak budou patřit partnerům projektu z celé Evropy, a to až do 13. 12. 2020. Během 5 dnů bude na programu shrnutí dosažených výsledků v oblasti rozvoje publika a krátké expertní tematické vstupy pozvaných hostů na dané téma. A především exkluzivní premiéry tanečních filmů každého partnera projektu.

Více o festivalu ZDE.

ONLINE PREZENTACE CLASH! e-book

Již 14. listopadu v 16:00 proběhne online prezentace speciálního e-booku CLASH! Tento formát shrnuje dosavadní výsledky průzkumů vedených partnery celého CLASH! projektu - Balletto di Roma (IT), 420PEOPLE (CZ), Art Link Foundation zastupující Derida Dance Center (BG), Companhia de Dança de Almada (PT), Polski Teatr Tanca (PL) a Sapienza University of Rome (IT). Tématem zkoumání byly oblasti: Taneční trénink a jeho metodika, Rozvoj publika, Marketing a komunikace. ONLINE STREAM najdete ZDE!

Více o prezentaci ZDE
FB online událost ZDE
Tisková zpráva ZDE

DRUHá VLNa POHYBU s Václavem Kunešem!

V úterý 10. 11. 2020 v 18:00 spustíme speciální warm up pohybovou lekci na našem facebooku. Navazujeme tak na naše online lekce, které probíhaly během první vlny karantény. „Fyzický pohyb je totiž to nejjednodušší, co můžeme v této době udělat pro své duševní zdraví.“ 

Lekce probíhá v rámci projektu Clash - when classic and contemporary dance collide and new forms emerge jako jedna z dalších aktivit, které vyústí festivalem Clash! International Festival s podtitulem "The Hybrid in Dance Models, between Classic and Contemporary", který bude probíhat ve dnech 8. - 13. 12. 2020 společně s partnery z celé Evropy na našich online platformách.

PREMIÉRA TANEČNÍHO FILMU ORĪGĪ

Do konce roku chystáme několik premiér tanečních filmů v naší produkci. Jako první vypustíme do online prostoru film ORĪGĪ - první film z trojice dance for camera, které nás tento podzim čekaj. Online premiéra filmu proběhne v rámci našeho festivalového dne 8. 12. 2020 ve 18:00 na našem facebooku a v odkazu (již brzy).

Taneční film ORĪGĪ v choreografii Václava Kuneše a režii Tomáše Vlčka vznikl v rámci mezinárodního projektu Clash - when classic and contemporary dance collide and new forms emerge. Podívejte se s námi na pár momentů ze samotného natáčení ZDE.

.

CLASH! DIVÁCKÝ DOTAZNÍK VOL. II

Do éteru jsme vyslali druhý divácký dotazník CLASH! divácký dotazník 420PEOPLE, vol. II v rámci Evropského projektu CLASH! Děkujeme všem za jeho vyplnění, díky čemuž jste nám pomohli získat zásadní informace o našem publiku. 

Výsledky dotazníku najdete zde.

POHYBOVÝ WORKSHOP CLASH!

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se konal i pohybový workshop pro širokou veřejnost zdarma pod vedením choreografa Václava Kuneše 420PEOPLE a hudebníka Václava Havelky, frontmana kapely Please The Trees.


Speciální vydání pohybového workshopu Clash!
21. 6. 2020 / Contemporary studio

Tímto speciálním vydáním workshopu bychom rádi poděkovali všem, kteří s nás podporovali a podporují v této době. Všem, fanouškům a divákům a všem těm, kteří s námi cvičili online a nyní si můžeme společně zatančit i naživo. Díky projektu CLASH! posouváme taneční svět zase o kousek dál. Buďte u toho s námi.

VIDEO Z WORKSHOPU NAJDETE ZDE.

SEMINÁŘE PRO VEŘEJNOST

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se konají externí semináře, které jsou určeny odborné veřejnosti.


Taneční seminář pro studenty uměleckých škol
22. 10. 2019 / La Fabrika

Program:
1. Úvod / Proč se scházíme a co nás k tomu motivuje?
2. Praktická část / Workshop pod vedením Václava Kuneše a dalších tanečníků 420PEOPLE
3. Diskuze, zhodnocení a feedback
4. Představení Panthera / 420people
5. Diskuze s diváky po představení

FOTOGRAFIE ZE SEMINÁŘE NAJDETE ZDE.

 

Během workshopu, kterého se účastnili studenti tanešních škol z celé ČR, jsme se pokusili zobrazit škálu rozdílných přístupů a principů k tělu samotnému a využívání jeho individuálních kvalit. Společně jsme si pojmenovali sjednocující zásady, bez kterých se současný tanečník neobejde:


• specifický, míněno profesionální, pohybový trénink, průprava
• osobitost performera a podchycení kvalit a jedinečnost performera už od ranného věku
• kreativita performerů obecně, nejenom choreografická
• interdisciplinarita a rozvoj dalších individuálních schopností tanečníka

FOTOGRAFIE ZE SEMINÁŘE NAJDETE ZDE.

LABORATOŘE

Projekt je v první fázi zaměřen na diskuzi, sdílení dobré praxe jednotlivých partnerů v tematických laboratořích. Laboratoře jsou určeny tanečníkům a choreografům, kteří v souboru 420PEOPLE dlouhodobě působí.

Projekt je určen také široké veřejnosti a to především prostřednictvím festivalu CLASH!, který nabídne představení všech partnerských souborů, která budou realizována ve všech partnerských zemích v roce 2020. Část projektu je určena také tématu „audience development“ a v rámci aktivit a laboratoří se připravuje plán na efektivnější práci s publikem včetně úvodního průzkumu publika.

INTERNÍ TANEČNÍ SEMINÁŘE

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se s tanečníky 420PEOPLE konal interní seminář, který proběhl ve dnech 12. - 17. 8. 2019 v divadle La Fabrika. Několikadenní seminář byl složený z následujících workshopů:

Seminář “SYSTEMA” / Lektor: Paul Renall
Workshop FLAMENCO / Lektor: Dolma Jover Agulló
Workshop Improvizace / Lektor: Václav Kuneš
Taneční tréninky / Lektor: Václav Kuneš, Filip Staněk / Francesca Amante
Diskuze jako téma / Lektor: Václav Kuneš

INTERNÍ TEORETICKÉ SEMINÁŘE

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se také konal seminář interního managementu 420PEOPLE zaměřený na rozvoj a práci s publikem, který proběhl dne 4. 10. 2019 v DRN.

Na základě semináře vznikl veřejný dotazník, díky kterému budeme po jeho vyhodnocení schopni poznat a lépe definovat diváka souboru 420PEOPLE. Výsledky dotazníku již brzy online. 

MARKETING & MANAGEMENT

Další část projektu je určena tématu „marketingová strategie v profesionální oblasti souašného tance“. Této oblasti jsme se věnovali na interním semináři managementu 420PEOPLE 29. 10. 2019 v divadle La Fabrika. Více o tématu zde.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (29.5 + 16.4) *

Nahoru