• CLASH!

„When classic and contemporary dance collide
and new forms emerge.“
 

Soubor 420PEOPLE se v roce 2018 stal součástí evropského projektu CLASH! s podtitulem „When classic and contemporary dance collide and new forms emerge“. Společně s partnery z celé Evropy: Balletto di Roma (IT), 420PEOPLE (CZ), Art Link Foundation representing Derida Dance Centre (BG), Companhia de Dança de Almada (PT), Polski Teatr Tanca (PL) a Sapienza University of Rome (IT)  bude soubor 420PEOPLE v  letech 2018–2021 rozvíjet vývoj metodiky efektivní práce s tanečníky a  jejich vzdělávání v rámci tvůrčí práce.

Projekt CLASH! Probíhá v letech 2018 – 2021. Více o projektu najdete ZDE.

The Clash! Project is co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union, Grant Agreement n° 2018 – 2032 /001 – 001

Aktivity našeho souboru jsou v roce 2020 podporovány grantem Hlavního města Prahy ve výši 1 230 000 Kč a grantem Ministerstva kultury ČR. Děkujeme všem dalším partnerům za laskavou podporu.

CLASH! DIVÁCKÝ DOTAZNÍK VOL. II

Do éteru jsme vyslali druhý divácký dotazník CLASH! divácký dotazník 420PEOPLE, vol. II v rámci Evropského projektu CLASH! Děkujeme všem za jeho vyplnění, díky čemuž jste nám pomohli získat zásadní informace o našem publiku. 

Během prázdnin oznámíme výherce soutěže o 2 vstupenky na jedno z našich představení dle vašeho výběru. Těšíme se!

Výsledky dotazníku najdete zde.

POHYBOVÝ WORKSHOP CLASH!

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se konal i pohybový workshop pro širokou veřejnost zdarma pod vedením choreografa Václava Kuneše 420PEOPLE a hudebníka Václava Havelky, frontmana kapely Please The Trees.


Speciální vydání pohybového workshopu Clash!
21. 6. 2020 / Contemporary studio

Tímto speciálním vydáním workshopu bychom rádi poděkovali všem, kteří s nás podporovali a podporují v této době. Všem, fanouškům a divákům a všem těm, kteří s námi cvičili online a nyní si můžeme společně zatančit i naživo. Díky projektu CLASH! posouváme taneční svět zase o kousek dál. Buďte u toho s námi.

VIDEO Z WORKSHOPU NAJDETE ZDE.

SEMINÁŘE PRO VEŘEJNOST

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se konají externí semináře, které jsou určeny odborné veřejnosti.


Taneční seminář pro studenty uměleckých škol
22. 10. 2019 / La Fabrika

Program:
1. Úvod / Proč se scházíme a co nás k tomu motivuje?
2. Praktická část / Workshop pod vedením Václava Kuneše a dalších tanečníků 420PEOPLE
3. Diskuze, zhodnocení a feedback
4. Představení Panthera / 420people
5. Diskuze s diváky po představení

FOTOGRAFIE ZE SEMINÁŘE NAJDETE ZDE.

 

Během workshopu, kterého se účastnili studenti tanešních škol z celé ČR, jsme se pokusili zobrazit škálu rozdílných přístupů a principů k tělu samotnému a využívání jeho individuálních kvalit. Společně jsme si pojmenovali sjednocující zásady, bez kterých se současný tanečník neobejde:


• specifický, míněno profesionální, pohybový trénink, průprava
• osobitost performera a podchycení kvalit a jedinečnost performera už od ranného věku
• kreativita performerů obecně, nejenom choreografická
• interdisciplinarita a rozvoj dalších individuálních schopností tanečníka

FOTOGRAFIE ZE SEMINÁŘE NAJDETE ZDE.

LABORATOŘE

Projekt je v první fázi zaměřen na diskuzi, sdílení dobré praxe jednotlivých partnerů v tematických laboratořích. Laboratoře jsou určeny tanečníkům a choreografům, kteří v souboru 420PEOPLE dlouhodobě působí.

Projekt je určen také široké veřejnosti a to především prostřednictvím festivalu CLASH!, který nabídne představení všech partnerských souborů, která budou realizována ve všech partnerských zemích v roce 2020. Část projektu je určena také tématu „audience development“ a v rámci aktivit a laboratoří se připravuje plán na efektivnější práci s publikem včetně úvodního průzkumu publika.

INTERNÍ TANEČNÍ SEMINÁŘE

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se s tanečníky 420PEOPLE konal interní seminář, který proběhl ve dnech 12. - 17. 8. 2019 v divadle La Fabrika. Několikadenní seminář byl složený z následujících workshopů:

Seminář “SYSTEMA” / Lektor: Paul Renall

Workshop FLAMENCO / Lektor: Dolma Jover Agulló

Workshop Improvizace / Lektor: Václav Kuneš

Taneční tréninky / Lektor: Václav Kuneš, Filip Staněk / Francesca Amante

Diskuze jako téma / Lektor: Václav Kuneš

 

INTERNÍ TEORETICKÉ SEMINÁŘE

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se také konal seminář interního managementu 420PEOPLE zaměřený na rozvoj a práci s publikem, který proběhl dne 4. 10. 2019 v DRN.

Na základě semináře vznikl veřejný dotazník, díky kterému budeme po jeho vyhodnocení schopni poznat a lépe definovat diváka souboru 420PEOPLE. Výsledky dotazníku již brzy online. 

MARKETING & MANAGEMENT

Další část projektu je určena tématu „marketingová strategie v profesionální oblasti souašného tance“. Této oblasti jsme se věnovali na interním semináři managementu 420PEOPLE 29. 10. 2019 v divadle La Fabrika. Více o tématu zde.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Sečtěte a zaokrouhlete (0 + 0) *

Nahoru