• CLASH!

„When classic and contemporary dance collide and new forms emerge.“

ONLINE CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL 8. - 13. 12. 2020

Soubor 420PEOPLE se v roce 2018 stal součástí evropského projektu CLASH! s podtitulem „When classic and contemporary dance collide and new forms emerge“. Společně s partnery z celé Evropy: Balletto di Roma (IT), 420PEOPLE (CZ), Art Link Foundation representing Derida Dance Centre (BG), Companhia de Dança de Almada (PT), Polski Teatr Tanca (PL) a Sapienza University of Rome (IT) bude soubor 420PEOPLE v  letech 2018–2021 rozvíjet vývoj metodiky efektivní práce s tanečníky a  jejich vzdělávání v rámci tvůrčí práce. Projekt CLASH! je určen profesionálním tanečníkům, choreografům a týmu spjatému se souborem 420PEOPLE a široké veřejnosti, a to především prostřednictvím online CLASH! INTERNATIONAL FESTIVALU​, který propojí skrze online vysílání všechny projektové partnery.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Projekt CLASH! Probíhá v letech 2018 – 2021. Více o projektu najdete ZDE.

 

Clash! Projekt je podpořen a spolufinancován unijním programem Kreativní Evropa - Creative Europe (Programme of the European Union, Grant Agreement n° 2018 – 2032 /001 – 001). Aktivity v roce 2020 jsou dále podpořeny z grantových příspěvků Hlavního města Praha, Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 7 & Art district Praha 7. Děkujeme všem dalším partnerům za laskavou podporu a záštitu nad projektem. CLASH! International Festival se koná pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.

Děkujeme partnerům Česká Centra, Kancelář Kreativní Evropa, Zastoupení Evropské komise v ČR, Bulharský kulturní institut, Go Out, Cirk la Putyka za laskavou podporu.

Clash! International Festival A PŘÍRAVY V PLNÉM PROUDU!

Přípravy na online CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL, který propojí skrze online vysílání všechny projektové partnery, jsou v plném proudu a jeho termín se již blíží. Podívejte se s námi do zákulisí příprav v online prostoru. Zveřejnili jsme poslední tiskové zprávy, které shrnují kompletní informace. Koordinátorem celého projektu je taneční tréninkové a produkční centrum Balletto di Roma (Itálie) a participující taneční soubory 420PEOPLE / Česká republika, Derida Dance Center / Bulharsko, Companhia de Dança de Almada / Portugalsko, Universita Degli Studi di Roma La Sapienza / Itálie, Polski Teatr Tanza / Polsko.

TISKOVÁ ZPRÁVA EN
TISKOVÁ ZPRÁVA CZ

Clash! International Festival 8. - 13. 12. 2020

V projektu CLASH! se ve velké míře zaměřujeme na odbornou veřejnost, ale řada akcí projektu je určena i širokému publiku. V projektu se zabýváme rozvojem příznivců tance z řad veřejnosti a tomuto tématu se budeme věnovat v právě připravovaném online festivalu, který celý projekt CLASH! tento rok zakončí.

Clash! International Festival s podtitulem "The Hybrid in Dance Models, between Classic and Contemporary" v režii 420PEOPLE vysílaný z Prahy proběhne 8. 12. 2020 od 18:00 a další dny pak budou patřit partnerům projektu z celé Evropy, a to až do 13. 12. 2020. Během 5 dnů bude na programu shrnutí dosažených výsledků v oblasti rozvoje publika a krátké expertní tematické vstupy pozvaných hostů na dané téma. A především exkluzivní premiéry tanečních filmů každého partnera projektu.

Více o festivalu ZDE.

ONLINE PREZENTACE CLASH! e-book

Již 14. listopadu v 16:00 proběhne online prezentace speciálního e-booku CLASH! Tento formát shrnuje dosavadní výsledky průzkumů vedených partnery celého CLASH! projektu - Balletto di Roma (IT), 420PEOPLE (CZ), Art Link Foundation zastupující Derida Dance Center (BG), Companhia de Dança de Almada (PT), Polski Teatr Tanca (PL) a Sapienza University of Rome (IT). Tématem zkoumání byly oblasti: Taneční trénink a jeho metodika, Rozvoj publika, Marketing a komunikace. ONLINE STREAM najdete ZDE!

Více o prezentaci ZDE
FB online událost ZDE
Tisková zpráva ZDE

DRUHá VLNa POHYBU s Václavem Kunešem!

V úterý 10. 11. 2020 v 18:00 spustíme speciální warm up pohybovou lekci na našem facebooku. Navazujeme tak na naše online lekce, které probíhaly během první vlny karantény. „Fyzický pohyb je totiž to nejjednodušší, co můžeme v této době udělat pro své duševní zdraví.“ 

Lekce probíhá v rámci projektu Clash - when classic and contemporary dance collide and new forms emerge jako jedna z dalších aktivit, které vyústí festivalem Clash! International Festival s podtitulem "The Hybrid in Dance Models, between Classic and Contemporary", který bude probíhat ve dnech 8. - 13. 12. 2020 společně s partnery z celé Evropy na našich online platformách.

PREMIÉRA TANEČNÍHO FILMU ORĪGĪ

Do konce roku chystáme několik premiér tanečních filmů v naší produkci. Jako první vypustíme do online prostoru film ORĪGĪ - první film z trojice dance for camera, které nás tento podzim čekaj. Online premiéra filmu proběhne v rámci našeho festivalového dne 8. 12. 2020 ve 18:00 na našem facebooku a v odkazu (již brzy).

Taneční film ORĪGĪ v choreografii Václava Kuneše a režii Tomáše Vlčka vznikl v rámci mezinárodního projektu Clash - when classic and contemporary dance collide and new forms emerge. Podívejte se s námi na pár momentů ze samotného natáčení ZDE.

.

CLASH! DIVÁCKÝ DOTAZNÍK VOL. II

Do éteru jsme vyslali druhý divácký dotazník CLASH! divácký dotazník 420PEOPLE, vol. II v rámci Evropského projektu CLASH! Děkujeme všem za jeho vyplnění, díky čemuž jste nám pomohli získat zásadní informace o našem publiku. 

Výsledky dotazníku najdete zde.

POHYBOVÝ WORKSHOP CLASH!

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se konal i pohybový workshop pro širokou veřejnost zdarma pod vedením choreografa Václava Kuneše 420PEOPLE a hudebníka Václava Havelky, frontmana kapely Please The Trees.


Speciální vydání pohybového workshopu Clash!
21. 6. 2020 / Contemporary studio

Tímto speciálním vydáním workshopu bychom rádi poděkovali všem, kteří s nás podporovali a podporují v této době. Všem, fanouškům a divákům a všem těm, kteří s námi cvičili online a nyní si můžeme společně zatančit i naživo. Díky projektu CLASH! posouváme taneční svět zase o kousek dál. Buďte u toho s námi.

VIDEO Z WORKSHOPU NAJDETE ZDE.

SEMINÁŘE PRO VEŘEJNOST

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se konají externí semináře, které jsou určeny odborné veřejnosti.


Taneční seminář pro studenty uměleckých škol
22. 10. 2019 / La Fabrika

Program:
1. Úvod / Proč se scházíme a co nás k tomu motivuje?
2. Praktická část / Workshop pod vedením Václava Kuneše a dalších tanečníků 420PEOPLE
3. Diskuze, zhodnocení a feedback
4. Představení Panthera / 420people
5. Diskuze s diváky po představení

FOTOGRAFIE ZE SEMINÁŘE NAJDETE ZDE.

 

Během workshopu, kterého se účastnili studenti tanešních škol z celé ČR, jsme se pokusili zobrazit škálu rozdílných přístupů a principů k tělu samotnému a využívání jeho individuálních kvalit. Společně jsme si pojmenovali sjednocující zásady, bez kterých se současný tanečník neobejde:


• specifický, míněno profesionální, pohybový trénink, průprava
• osobitost performera a podchycení kvalit a jedinečnost performera už od ranného věku
• kreativita performerů obecně, nejenom choreografická
• interdisciplinarita a rozvoj dalších individuálních schopností tanečníka

FOTOGRAFIE ZE SEMINÁŘE NAJDETE ZDE.

LABORATOŘE

Projekt je v první fázi zaměřen na diskuzi, sdílení dobré praxe jednotlivých partnerů v tematických laboratořích. Laboratoře jsou určeny tanečníkům a choreografům, kteří v souboru 420PEOPLE dlouhodobě působí.

Projekt je určen také široké veřejnosti a to především prostřednictvím festivalu CLASH!, který nabídne představení všech partnerských souborů, která budou realizována ve všech partnerských zemích v roce 2020. Část projektu je určena také tématu „audience development“ a v rámci aktivit a laboratoří se připravuje plán na efektivnější práci s publikem včetně úvodního průzkumu publika.

INTERNÍ TANEČNÍ SEMINÁŘE

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se s tanečníky 420PEOPLE konal interní seminář, který proběhl ve dnech 12. - 17. 8. 2019 v divadle La Fabrika. Několikadenní seminář byl složený z následujících workshopů:

Seminář “SYSTEMA” / Lektor: Paul Renall

Workshop FLAMENCO / Lektor: Dolma Jover Agulló

Workshop Improvizace / Lektor: Václav Kuneš

Taneční tréninky / Lektor: Václav Kuneš, Filip Staněk / Francesca Amante

Diskuze jako téma / Lektor: Václav Kuneš

 

INTERNÍ TEORETICKÉ SEMINÁŘE

Část projektu je určena tématu „audience development“ a v rámci těchto aktivit se také konal seminář interního managementu 420PEOPLE zaměřený na rozvoj a práci s publikem, který proběhl dne 4. 10. 2019 v DRN.

Na základě semináře vznikl veřejný dotazník, díky kterému budeme po jeho vyhodnocení schopni poznat a lépe definovat diváka souboru 420PEOPLE. Výsledky dotazníku již brzy online. 

MARKETING & MANAGEMENT

Další část projektu je určena tématu „marketingová strategie v profesionální oblasti souašného tance“. Této oblasti jsme se věnovali na interním semináři managementu 420PEOPLE 29. 10. 2019 v divadle La Fabrika. Více o tématu zde.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Sečtěte a zaokrouhlete (0 + 0) *

Nahoru