• Repertoár

42+PEOPLE: softer skills

Nenechte si ujít projekt 42+PEOPLE a jeho nejnovější představení SOFTER SKILLS ve Studiu Maiselovka. 42+PEOPLE je mezigeneračním dialogem, ve kterém se představí tanečníci ve věku 42+ let spojující všechny hodnoty současného tance. Další ročník představí choreografii zahraničního umělce Edana Gorlicki v podání tanečnic - Helena Arenbergerová, Andrea Opavská, Veronika Kornová.

Zjistit více

HEART OF NOISE

420PEOPLE & OMNION & ARCHA+

Nejnovější taneční představení 420PEOPLE v choreografii Sylvy Šafkové přináší novodobý pohled na futurismus v pohybu, hudbě i scénografii. Industriální hluk ale i zvuky lidského těla, hlasy, tlukot srdce. To vše na vodní hladině přímo na jevišti. Živě zazní kultovní nástroj futuristů intonarumori.

Zjistit více

PULPS

Choreografka a tanečnice Simona Machovičová ve spolupráci se 420PEOPLE přináší nové taneční představení PULPS, ve kterém zachycuje reálné vnímání a prožívání lidských emocí napříč mezilidskými vztahy. Taneční duet vytvořený speciálně pro prostor Studia Maiselovka představuje spojení dvou tanečníků (Simona Machovičová & Jindřich Panský) společně s autorskou hudbou Václava Havelky živě. "Naše nitro se plní jako dužiny šťavnatého plodu."

Zjistit více

42+PEOPLE: WHERE

Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry intepretů po 42 letech. Nenechte si ujít představení “WHERE” v rámci projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance ve Studiu Maiselovka. V choreografii se představí dvojice českých tanečníků ve věku 42+: Václav Kuneš & Helena Arenbergerová, která za svou sólovou roli v představení získala Cenu Thálie 2023.

Zjistit více

EVER

"Kdo jsme, když nejsme na sociálních sítích. Co nás nutí stavět se dobrovolně na piedestal? Jsme jen objekty v galerii v záři reflektoru, který odřízne vše, co se skrývá ve tmě?" Zveme Vás na představení s názvem EVER v choreografii Václava Kuneše do divadla La Fabrika 19. & 20. 11. 2024. Tančí: Francesca Amante/Eliška Jirsová, Veronika Tököly, Michal Toman, Filip Staněk. Hudba: Exhausted Modern.

Zjistit více

WHY THINGS GO WRONG

Představení "Why things go wrong" v choreografii Sylvy Šafkové v podání dvojice tanečníků Michala Heribana a Viktora Konvalinky vytvořené speciálně pro prostor Studia Maiselovka přináší skrze současný tanec jedinečné téma (ne)morálního, eticky problematického charakteru lidského chování, které, ač často přehlížené, má závažné dopady na život všech okolo. Nenechte si ujít představení ve Studiu Maiselovka.

Zjistit více

Máj

"Hynku, Viléme, Jarmilo!" Ale dál? Dokážeme si uvědomit obsah, detaily, zachytit jeho náladu a uvědomit si přesahy, které toto nadčasové dílo Karla Hynka Máchy připouští? Expresivní, pulzující, šílený a strhující...takový je MÁJ. Nenechte si ujít představení na Nové scéně Národního divadla v roce 2024.

Zjistit více

THE WATCHER

Nenechte si ujít taneční show souboru současného tance 420PEOPLE a rockový koncert kapely Please The Trees! THE WATCHER v choreografii Václava Kuneše se stal taneční událostí podzimu 2018. Jedno z nejprodávanějších představení 420PEOPLE v divadle La Fabrika je již v prodeji na jarní sezónu 2024!

Zjistit více

POPRVÉ A NAPOSLEDY

“Restaurace”, která už dlouho čeká na otevření… vintage hits, oslava 60. a 70. let, číšníci v tančírně, tanečníci v restauraci, živá kapela, nečekaní hosté a tajemný svět oživlé loutky v choreografii a režii Václava Kuneše. Představení se koná v koprodukci s divadlem La Fabrika za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 7 a Art District Prahy 7.

Zjistit více

FILM THROUGH GLASS

Taneční film THROUGH GLASS v režii Marka Partyše a v choreografii Sylvy Šafkové se věnuje spojení současného tance a vizuálního příběhu, jenž popisuje obraz pokřivené reality: „Odrazy, úhly pohledu, pokřivená realita… avšak podržíte-li ji proti zrcadlu, půjdou písmena opět správným směrem." Film získal cenu "Pick Of The Fest" na prestižním festivalu Los Angeles Dance Shorts Film Festival 2021.

Zjistit více

FILM ORĪGĪ

​Taneční film s názvem ORĪGĪ v režii Tomáše Vlčka a v choreografii Václava Kuneše, který vznikl v roce 2020 v rámci mezinárodního projektu CLASH! Film vypráví příběh o adaptaci a symbióze tří různých tanečních stylů, tří různých osob...

Zjistit více

ohně stroje - konkurz

​Film OHNĚ STROJE - KONKURZ v režii Jaroslava Brabce a v choreografii Václava Kuneše se odehrává (samozřejmě) na konkurzu. Roli castingového režiséra ztvárnil herec David Prachař. Ale to, co se na konkurzu stane, už tak samozřejmé není. Trojice nadějných adeptů se totiž dostanou dál než čekal i sám režisér.

Zjistit více

Pustina

Inscenace kreativního páru Jana Nebeského & Lucie Trmíkové ve spolupráci se 420PEOPLE. V hlavní roli stejnojmenný text T. S. Eliota, který změnil poezii a především ukázal, že snoubit tradicionalismus a avantgardu je nejen možné, ale i krásné.

Zjistit více

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (5.1 + 32.4) *

Nahoru